wielki post

Wielki Tydzień to w chrześcijańskiej tradycji okres poprzedzający Wielkanoc. Wielki Tydzień rozpoczyna się 7 dni przed Niedzielą Wielkanocną. Pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia jest Niedziela Palmowa,

 1. Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia:
  1. Spowiedź wielkopostna odbędzie się 29 marca od 163o z zachowaniem szczególnych norm sanitarnych – z prośbą o przychodzenie w konkretnych przedziałach czasowych, by uniknąć niepotrzebnego tłoku. Ściechów 163o – Ściechówek i Chłopiny 17oo.
  2. Triduum Paschalne:
   • Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 1800. Adoracja Njświętszego Sakramentu do godziny 22oo.
   • Wielki Piątek:
    • Post ścisły dla katolików. W Polsce oznacza spożycie w ciągu dnia wyłącznie jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (18-60 bez mięsa).
    • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godziny 9oo;
    • Chorych, którzy o to poproszą, z Najświętszym Sakramentem odwiedzę od godziny 9.3o.
    • Liturgia Krzyża o 1800;
    • Zakończenie adoracji NS o godzinie 22oo;
   • Wielka Sobota
    • Adoracja Pana Jezusa od godziny 9oo;
    • Poświęcenie pokarmów: Gajewo 10oo, Kretkowo 1015, Ściechów-Krzyż 103o, Ściechówek 1045, Jastrzębiec 11oo, Chłopiny 1115, Ściechów-Krzyż od jeziora 113o, Ściechów-sklep 1145, Ściechów-Kościół 12oo; (Chcę podziękować w tym miejscu za dbałość o wszystkie krzyże i kapliczki).
    • Liturgia Wigilii Paschalnej o 21oo; Proszę o zabranie gromnic lub innych świec.
   • Niedziela Wielkanocna: Nie ma procesji i Mszy św. o godzinie 6oo; Msza św. o godzinie 9oo  12oo i 17oo w Ściechowie, o 8oo w Gajewie;
 2. Aktualne obostrzenia: W każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach kapłanów i wiernych obowiązują decyzje władz państwowych, co do ilości i zachowania uczestników. 1
  1. Limit uczestników podczas Mszy świętych i nabożeństw wynosi odpowiednio: 20 dla Ściechowa i 10 dla Gajewa. Pierwszeństwo udziału mają rodziny zamawiające intencje mszalne.
  2. Nakazem bezwzględnym jest zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym w kościele.Na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa.
  3. Pojawiająca się informacja, jakoby osoby zaszczepione lub tzw. ozdrowieńcy (do 6 miesięcy po infekcji) nie byli wliczani do limitu osób, nie ma potwierdzenia w aktach prawnych.
 3. Dziękuję za:
  1. posprzątanie kościoła … i proszę o tę samą posługę …, Proszę również mieszkańcow Ściechowa od 84 - 34 o przygotowanie kościoła do świąt wielkanocnych.
  2. wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, w tym na ogrzewanie naszego kościoła; Koperty na ogrzewanie kościoła wyłożone są w przedsionku kościoła.
 4. Intencje mszalne w tym tygodniu: wg kalendarza on-line. Wywieszone również w przedsionku kościoła.
 5. Wszystkim, zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa, za przyczyną MB Kochawińskiej.

 

dystans2

1  Podstawa prawna:Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 19 marca 2021r. poz. 512; oraz Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii  pozycja 546 z dnia 25 marca b.r.