W kontekście trwającego Roku Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i patrona ministrantów oraz w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ministranci, lektorzy, schole liturgiczne i zespoły muzyczne wraz z Duszpasterzami oraz katechetami ze wszystkich parafii Archidiecezji wzięli udział  w VII Rejonowym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej, w sobotę, 15 września 2018r. W ten sposób rozpoczęli kolejny rok swojej formacji.

 

Wspomniana młodzież i dzieci parafii św. Jana Chrzciciela z Myśliborza i Kierzkowa w dniu 6 października 2018r. wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Spektakl pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” łącznie obejrzało 30 osób. Wielkie podziękowania pani Joannie Szkwarkowskiej oraz rodzicom, na których zawsze możemy liczyć.

2 października 2018r. ministranci Kolegiaty i Ściechowa wzięli z kolei udział w turnieju gier planszowych. Zwycięzcą został Igor Szymczyk (gospodarze – kolegiata Myśliborska), pokonując w dogrywce Aleksandra Wysoczańskiego (Ściechów). Trzecim okazał się Maciej Kolasiński (gospodarze).

To dopiero początek naszych spotkań. W planach na cały formacyjny rok 2018/2019 dla ducha naszej młodzieży dni skupienia, rekolekcje, spowiedź, a także coś dla ciała: rozgrywki Xbox one FIFA 2019, turniej halowy  i w plenerze w piłkę nożną, wyjazd na basen do Gryfina czy wspólne grillowanie.

Mamy nadzieję, że całe zaangażowanie duszpasterzy w opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza zaowocuje w przyszłości, a rodzice są i pozostaną dumni ze swoich synów i córek, biorących czynny udział w życiu kościoła.