Intencje Papieskie 2022.

Intencje Papieskie 2022. Na początku 2021 roku (9 stycznia), Ojciec Święty Franciszek wyznaczył następujące intencje na poszczególne miesiące 2022 roku:

Modlitwa różańcowa

Miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcowej.

Papieskie intencje na rok 2021r.

Ogłoszone zostały papieskie intencje modlitwy na rok 2021. Będziemy się modlić m.in. o głębsze przeżywanie spowiedzi i odkrycie piękna sakramentu małżeństwa. Wstawiennictwu wiernych Franciszek zawierza też misyjne zaangażowanie wszystkich wierzących, pracę katechetów oraz reformę Kościoła.

Intencje papieskie 2020

Marzec Intencja modlitwy za ewangelizację – Katolicy w Chinach Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności

Żywy Różaniec

Wspólnota Żywego Różańca poszukuje osoby chętnej do przystąpienia i codziennej modlitwy (1 dziesiątka różańca we wskazanych intencjach).

Bliższych informacji udzieli zelatorka Halina Nikodem lub ks. proboszcz.

Intencje papieskie 2019r.

Jakie intencje papieskie są wyznaczone na dany rok, i jakie są też w 2019 roku, zależy od tego, co się dzieje na świecie i w jakim kierunku zmierza ludzkość. Ojciec Święty pielgrzymując po różnych miejscach, spotykając się też z różnymi ludźmi na audiencjach, określa które intencje najlepiej odpowiedzą na różne wyzwania i trudności przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata.