wielki post

Okres Zwykły trwa w roku kościelnym 33 lub 34 tygodnie. Jest to zatem najdłuższy okres liturgiczny. Ukazuje misterium Chrystusa w całej jego pełni, a nie tylko w jakimś jednym wybranym aspekcie, jak to ma miejsce w liturgii pozostałych okresów.

1. Dziękuję za:

  • posprzątanie kościoła … i proszę o tę samą posługę …,
  • wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, w tym na ogrzewanie naszego kościoła; Koperty na ogrzewanie kościoła wyłożone są w przedsionku kościoła.
  • Każda druga niedziela miesiąca to dzień zbiórki na ogrzewanie naszej świątyni.

2. Intencje mszalne w tym tygodniu: wg kalendarza on-line. Wywieszone również w przedsionku kościoła.

3. Wszystkim, zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa, za przyczyną MB Kochawińskiej.

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem do wiernych w Polsce o modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi na terenie Turcji i Syrii, w najbliższą niedzielę, 12 lutego br., prosząc o dołączenie do modlitwy wiernych specjalnego wezwania w intencji ofiar i poszkodowanych w tym kataklizmie.

5. Nabożeństwa Wielkiego Postu:

  • piątek – Droga Krzyżowa,
  • niedziela – Gorzkie Żale przed Mszą św. o godzinie 12.oo.

6. Wniedzielę, 26 lutego br. po każdej Mszy Świętej zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Pełen apel abpa Gądeckiego na stronie parafii..