wielki post

Okres Zwykły trwa w roku kościelnym 33 lub 34 tygodnie. Jest to zatem najdłuższy okres liturgiczny. Ukazuje misterium Chrystusa w całej jego pełni, a nie tylko w jakimś jednym wybranym aspekcie, jak to ma miejsce w liturgii pozostałych okresów.

1. Dziękuję za:

  • posprzątanie kościoła … i proszę o tę samą posługę …,
  • wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, w tym na ogrzewanie naszego kościoła; Koperty na ogrzewanie kościoła wyłożone są w przedsionku kościoła.

2. Intencje mszalne w tym tygodniu: wg kalendarza on-line. Wywieszone również w przedsionku kościoła.

3. Wszystkim, zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa, za przyczyną MB Kochawińskiej.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w Jubileuszowej 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która tradycyjnie odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 18 lipca i będą możliwe przez stronę internetową: www.pielgrzymka-mysliborska.pl.

5. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl, na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.”

6. Uprzejmie informujemy, że 51. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-24 września br.