O emeryturze myśli ksiądz, który ma słabe zdrowie, brakuje mu sił, a nie z racji na wiek. Bo każdy jest potrzebny.

Ksiądz Alojzy Kegel urodził się 1 maja 1930 r. w Nowej Wsi k. Bielska-Białej, (obecnie Diecezja Bielsko-Żywiecka). Zmarł 10 października 2018r.

Święcenia kapłańskie przyjął 29 września 1957 r. w Tarnowie jako sercanin.

Inkardynowany do Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej 10 października 1980 r.

Posługiwał w następujących parafiach:


Choszczno Narodzenia NMP      01.07.1974  - 12.08.1977    - pomoc duszpasterska
Jesionowo                                       12.08.1977 - 10.06.1978    - wikariusz
Barlinek, Niep.Serca NMP           10.06.1978 - 19.08.1978    - wikariusz
Stargard Świętego Ducha            19.08.1978 - 25.04.1981    - wikariusz
Recz                                                  25.04.1981 - 09.10.1983    - wikariusz (z obsługą Wapnicy)
Wapnica                                          09.10.1983 - 16.011991    - administrator (urlop zdrow. do 20.05.1992)
Pęzino                                              21.05.1992 - 01.07.1992    - administrator
Ładzin                                               01.07.1992 - 01.09.1993    - proboszcz
Warnice k. Pyrzyc                          01.09.1993 - 05.11.1994    - proboszcz
Stare Czarnowo                             05.11.1994 - 07.08.2001    - proboszcz
Kęty - dom rodziny                        07.08.2001 - urlop zdrowotny

W naszej parafii wielokrotnie pomagał ks. Dariuszowi Dobużyńskiemu zastępując go podczas jego pielgrzymek i urlopów.