Ks. Franciszek Smagoń – mianowany proboszczem 4 grudnia 1971r. przeprowadził gruntowny remont kościoła i plebanii. Na tablicy pamiątkowej widnieje napis: "(...)tej świątyni i parafii oddał swoje siły i serce." Urodzony 26.05.1931r.,  zmarł 15 października 1994r. w Jeleśni k. Żywca.

 

 

 

 

 Pracował m.in:

  1. Parafia pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Jastrowiu - od 31.01.1959 do 09.12.1960 – wikariusz;
  2. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku - w latach 1964 – 1967 - wikariusz ;
  3. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Zbąszynku -  od VII. 1967 do VI. 1968 – wikariusz;
  4. Parafia Chrystusa Króla na Skolwinie - Szczecin, od lipca 1969r. do grudnia 1971r. - wikariusz;
  5. Parafia św. Antoniego z Padwy w Ściechowie:
    • 4.12.1971r. – 4.02.1972r. – wikariusz substytut;

    • 4.02.1972 – 24.03.1972r. – wikariusz zarządca;

    • 24.03.1972r. – ?1992r.– administrator;

 

 

 

  

 

smagon tablica