Dzięki życzliwości ofiarodawcy mieszkańcy Gajea w dniu wspomnienia św. Jana Bosco mogli uczestniczyć w poświęceniu nowego ornatu.

Ze względu na nieoczekiwaną śmierć mojego wieloletniego gospodarza, który otwierał  dla mnie swój dom i serce od 30 lat, podczas Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i Jego pogrzeb w Śremie 18 stycznia, w którym chcę wziąć udział, kolędę z soboty jestem zmuszony przenieść na niedzielę 19 stycznia b.r.

Przedstawiamy plan całej "rozpiski" wizyty duszpasterskiej w celu zaplanowania odwiedzin duszpasterza. Teologię i znaczenie "kolędy" przedstawialiśmy już tyle razy, że tym razem pozostawiamy to  własnym przemyśleniom, modlitwie, bądź najmniej wiarygodnemu źródłu informacji jakim jest dzisiaj  "święty wujek go...le".

W naszej parafii na stanie znajdujje się puszka - kielich mszalny z wygrawerowanym napisem Kochawina. Z biegiem czasu wszystko jednak wymaga renowacji. Już teraz ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać.

Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia).