Środa Popielcowa) to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ta uroczystość ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi osobistej odnowy i nawrócenia.

"Życie bez Boga jest jak choroba psychiczna i wciąż dopadają cię kryzysy” – mówił znany raper Tau (niegdyś Medium) – Piotr Kowalczyk, na zakończenie 3-dniowych rekolekcji z jego udziałem.

Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicyZapraszamy na Pielgrzymkę Diecezjalną do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, organizowaną przez Archidiecezjalne Biuro PielgrzymkoweSantiago, w dniach od 13 do 19 maja br. Cena 1550 zł. 

Dzięki życzliwości ofiarodawcy mieszkańcy Gajea w dniu wspomnienia św. Jana Bosco mogli uczestniczyć w poświęceniu nowego ornatu.

Przedstawiamy plan całej "rozpiski" wizyty duszpasterskiej w celu zaplanowania odwiedzin duszpasterza. Teologię i znaczenie "kolędy" przedstawialiśmy już tyle razy, że tym razem pozostawiamy to  własnym przemyśleniom, modlitwie, bądź najmniej wiarygodnemu źródłu informacji jakim jest dzisiaj  "święty wujek go...le".

Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do pierwszych, które uświęcił Kościół. Na Wschodzie pierwsze jej ślady spotykamy już w III w. Tego właśnie dnia obchodził Kościół grecki święto Bożego Narodzenia, ale w treści znacznie poszerzonej: jako uroczystość Epifanii, czyli zjawienia się Boga na ziemi w tajemnicy wcielenia. Na Zachodzie uroczystość Objawienia Pańskiego datuje się od końca IV w. (oddzielnie od Bożego Narodzenia).

Boże Narodzenie to najpiękniejsze rodzinne święta. Nie może jednak zabraknąć w nich głównego bohatera - Jezusa Chrystusa.